جامع ترین نرم افزار ارسال اس ام اس تبلیغاتی درکشور
03131324000-9 (10 خط)
logo-samandehi

پنل ارسال اس ام اس

سوالات متداول
پنل پیامک یا سامانه اس ام اس چیست؟
به نرم افزار جامعی که همه نیازهای کاربر در یک موضوع مشخص را برآورده کند سامانه می گویند.

سامانه پیام کوتاه یا پنل ارسال SMS چیست؟
به سامانه ای که به صورت تخصصی جهت ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، سامانه پیام کوتاه پیام کوتاه می گویند.
آیا برای استفاده از سامانه عصر آسیا به سخت افزار خاصی نیاز است؟
خیر. برای استفاده از سامانه عصر آسیا کافی است از هر نقطه جهان به اینترنت متصل شده و به وسیله مرورگر آدرس www.asiasms.ir را فراخوانی کنید.
چگونه می توان از پنل SMS عصر آسیا استفاده کرد؟
برای استفاده از سامانه عصر آسیا به یک حساب کاربری نیاز است. به هر کاربر یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص می یابد که با استفاده از آن ها می تواند وارد پنل اختصاصی خود شده و اقدام به تهیه و ارسال پیامکنماید.
ارسال با نام تجاری چه مزایا و معایبی دارد؟
نام تجاری روی مخاطبانی که می توانند انگلیسی بخوانند تاثیر گذار و مجذوب کننده است اما برای عموم چندان مطلوب نیست.
نام تجاری امکان دریافت پیامک را ندارد و فقط برای ارسال قابل استفاده است.کلماتی که به عنوان نام تجاری درج می شوند یکتا نیستند یعنی هر کسی می تواند با نام یک برند یا شخص اقدام به ارسال پیامککند.
ارسال پیام کوتاه با مودم GSM چگونه است؟
نرم افزارهایی برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم GSM وجود دارند که امکان ارسال پیامک را به صورت محدود فراهم می کنند. البته استفاده از مودم GSM تقریباً منسوخ شده است زیرا تلفن های همراه جدید قابلیت هایی به مراتب بهتر و پیشرفته تر از مودم های GSM و نرم افزارهای ارسال پیامکاز طریق GSM دارند.
چگونه در بعضی از پیامک های دریافتی به جای شماره یک کلمه انگلیسی قرار می گیرد؟
یکی از قابلیت های ارسال پیام کوتاه از بستر اینترنت قراردادن یک کلمه انگلیسی به جای شماره ارسال است که "ارسال با نام تجاری" نام دارد.این نام میتواند از 5 تا 10 کاراکتر باشد.در پنل شرکت عصر آسیا این قابلیت وجود دارد ولی در حال حاضر از طرف اپراتور همراه اول مسدود میباشد.
پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟
به هر کاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 30004630 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت از همه اپراتورهای کشور را دارد.
سامانه پیامک عصر آسیا چگونه کار می کند؟
سامانه عصر آسیا یک سامانه پیام کوتاه تحت وب است که از بستر اینترنت با مرکز سرویس پیامک (smsc) اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از این مسیر پیام کوتاه را با سرعت بالا به شبکه های تلفن همراه ارسال و از آن ها دریافت می کند.
آیا امکان دارد پیامک ها با شماره موبایل کاربر ارسال شود؟
خیر. پیش شماره های تعریف شده فعلی 1000 و 2000 و 3000 هستند نهایتاً شماره تلفن همراه کاربر در ادامه این پیش شماره ها قرار می گیرد به عنوان مثال 30009123456789
چگونه میتوان از صحت پیام های ارسالی اطمینان حاصل کرد؟
در سامانه عصر آسیا شما میتوانید گزارش ارسال تک تک پیامک های ارسالی را چک کرده و از وضعیت پیام های ارسالی با خبر شوید.حتی میتوانید گزارشات مالی مربوط به پیامک های ارسالی خود را با تمام جزئیات چک کنید.
شماره مجازی پیام کوتاه چیست؟
شماره های مجازی پیام کوتاه مخصوص ارسال و دریافت پیامک از بستر اینترنت هستند و باید بوسیله نرم افزار استفاده شوند. این شماره ها که در کشور مان با پیش شماره های 1000، 2000 و 3000 ارائه می شوند فاقد سیم کارت و سند هستند.
شماره های مجازی از 5 رقمی تا 14رقمی هستند و بر اساس تعداد ارقام قیمت های متفاوتی دارند. البته در شماره های 8 رقمی و کمتر میزان روان خوانی و رند بودن شماره تاثیر بسزایی در قیمت دارد.
مودم GSM چیست؟
مودم GSM قطعه ای سخت افزاری است که یک یا چند سیم کارت درون آن قرار می گیرد و به صورت اکسترنال از طریق پورت serial یا USB به کامپیوتر متصل می شود. مودم GSM در واقع موبایلی صنعتی است و از طریق سیم کارت و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود با شبکه تلفن همراه ارتباط برقرار می کند.
آیا هزینه ارسال پیامکبه شماره هایی که سرویس اس ام اس تبلیغاتی آنها از سوی مخابرات مسدود می باشد استرداد می شود ؟
بله ، در زمان ارسال شماره هایی که سرویس اس ام اس تبلیغاتی آنها مسدود می باشند چک گردیده و در صورتی که شماره ای در لیست مسدودی مخابرات باشد به آن شماره پیامک ارسال نمیشود و همان لحظه هزینه آن به پنل بازگشت داده میشود .
تعرفه ارسال پیام کوتاه در عصر آسیا با ارسال از طریق مودم GSM تفاوت دارد؟
بله. هزینه ارسال پیام کوتاه درپرتال عصر آسیا بر اساس سرویس کاربران متفاوت است و در برخی موارد از ارسال با مودم GSM ارزانتر و گاهی گرانتر است.
سامانه SMSعصر آسیا چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟
• سامانه عصر آسیا از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامکاز طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از این رو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.
• سامانه عصر آسیا هیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.
• در سامانه عصر آسیا پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.
• متوسط سرعت ارسال پیام کوتاه درسامانه عصر آسیا 6000 پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت 6 پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران عادی عصر آسیا می توانند 360000 پیامک در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط 300 پیامک در ساعت است.
• تعداد کل ارسال در سامانه عصر آسیا هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به 2500 پیام کوتاه در 24ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامکاز طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.
• در سامانه عصر آسیا ابزارهای مختلفی برای مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه در اختیار کاربر قرار می گیرد اما مودم GSM نهایتاً توان ارسال به صورت محدود دارد و دریافت های انبوه به وسیله آن امکانپذیر نیست. به عنوان مثال از قابلیت های ضروری برای ارسال پیام کوتاه ،ابزار ارسال زمان بندی شده پیام کوتاه است. درسامانه عصر آسیا می توان تاریخ، ساعت و دقیقه ارسال پیامکرا تعیین کرد تا سامانه در زمان مقرر پیام ها را ارسال نماید اما با استفاده از مودم GSM انجام چنین کاری به سختی امکانپذیر است.
• اطلاعات کاربر نظیر شماره های مخاطبان، پیام های ارسالی، دریافتی و گزارش های ارسال به طور نامحدود درپنل عصر آسیا ذخیره می شود و در هر زمان قابل فراخوانی است اما در استفاده از مودم GSM با تعویض سیستم عامل یا با از بین رفتن اطلاعات هارددیسک کلیه اطلاعات کاربر از بین خواهد رفت.
• سامانه عصر آسیا به طور مستمر به روز رسانی می شود و مشکلات احتمالی به سرعت رفع می شود اما در استفاده از مودم GSM نه تنها به روز رسانی وجود ندارد بلکه مشکلات سخت افزاری خود مودم، عدم تطبیق آن با سیستم عامل های مختلف، عدم به روز رسانی نرم افزار ارسال پیامکیا سازگارنبودن آن با سیستم عامل های جدید بسیار آزار دهنده خواهد بود.
• درپنل عصر آسیا پشتیبانی از کاربران و یاری آنان در استفاده از سامانه امری جاری و مداوم است در حالی که پس از خرید مودم GSM و نرم افزار مربوط به آن هیچ کس پاسخگوی مشکلات کاربر نخواهد بود.
• در سامانه عصر آسیا شما میتوانید به ساکنین مناطق مختلف در کشور با استعلام تعداد شماره های فعال در هر منطقه ارسال پیامکداشته باشید در حالیکه با استفاده از مودم GSM فقط میتوان برحسب پیش شماره و به صورت تصادفی ارسال کرد و قابلیت ارسال های منطقه ای با استفاده از سرویس مخابرات در این نرم افزار ها ممکن نمیباشد. در صورت نیاز به هرگونه سوال و راهنمایی در مورد خدمات ارائه شده با تیم مشاوره شرکت عصر آسیا تماس بگیرید.

031-36636761
09135300037